Elafiti Slalom regata održat će se od 11. do 13. travnja u dubrovačkom akvatoriju. Organizirani su koncerti, radionice i aktivnosti vezane uz očuvanje okoliša.
Ovog će proljeća dubrovački akvatorij ponovno postati središnje mjesto jedrenja i zaljubljenika u more, brodove, prirodu i vjetar. Elafiti Slalom regata 2. godinu zaredom nastavlja s okupljanjima jedriličarskih klubova te nekoliko desetaka regatnih brodova.
Uz popratne sadržaje, osim samih regata, kao što su druženja, koncerti, radionice i rad na očuvanju okoliša. Regate će se održavati svaki dan od 11. do 13. travnja u jedinstvenom akvatoriju dubrovačkih elafitskih otoka.
“Primarni cilj našeg projekta je promocija pomorske kulture i nasljeđa našega Grada. Jedan autentičan odmak o aktualnih i sveprisutnih oblika promocije našeg Grada kao isključivo turističke destinacije. Sekundarni cilj je promocija ljubavi prema moru i jedrenju, ekološkim vrijednostima, uključivanju širokog spektra slojeva lokalne zajednice u njego u realizaciji. Da bi u tome uspjeli cijeli projekat razvijamo kao multidisciplinarni događaj, koji se realizira kroz razne radionice, predavanja I aktivnosti koje doprinose ostvarivanju visoko postavljenih standarda”, naglasio je Dean Kontić, voditelj projekta Slalom Elafiti.
Elafiti Slalom regata održana je prvi put prošle godine. Cilj je da ova regata postane tradicionalna i da odlazi u svijetu jedrenja iz svih dijelova Lijepe naše, ali i šire. postati tradicija. Prošlogodišnju regatu je otvorio gradonačelnik Mato Franković s pucnjem iz trombuna sa galijuna Tirene.
Zaštitno lice regate bio je Ivica Kostelić, hrvatski skijaški slalomaš i strastveni jedriličar. Kostelić je spontano i zasvirao na koncertu Soulfingersa. Pehari za pobjednike rađeni su u suradnji sa Maritimo recycling od reciklirane plastike. Tu plastiku su skupljala djeca iz klubova i vrtića u sklopu eko akcije čišćenja Elafitskih otoka.
Zahvaljujući angažmanu i podršci lokalnih ljudi, Jedriličarskog kluba Orsan te vjernih sponzora, Dubrovnik nastavlja graditi svoj imidž grada jedrenja kao jedinstvena priča koja slavi more, vjetar, jedra i ljude u sinergiji.
Više informacija o manifestacijama u organizaciji Elafiti Slaloma, te obavijesti o program, prijavama i rasporedu regata možete pronaći na web stranici jk-orsan.hr.
_______________________________
Izvor: dubrovnikinsider.hr
Naslovna fotografija: Photo by Renan Brun on Unsplash