UŠTEDI ENERGIJU
April 22, 2019

Inicijativa izmjene zakona: Pomozimo djeci s teškoćama u razvoju (VIDEO)

Udruga Brački pupoljci i Crveni križ otoka Brača odlučili su pokrenuti inicijativu kojom bi se izmjenio zakon u kojem se putna karta za djecu s teškoćama u razvoju subvencionira tek četiri puta godišnje.

Četiri puta godišnje ekvivalent je tek tjednu ili dva odlaska u grad na terapije. Tih četiri puta godišnje trenutno subvencionira Jadrolinija, u iznosu od 75%, što ni približno ne pokriva ogromne troškove koji nastaju prilikom putovanja koja moraju obavljati kako bi mogli normalno živjeti. Otočani žele da se djeci s teškoćama u razvoju omogući besplatan prijevoz trajektom tijekom cijele godine.
.

Inicijativu izmjene podržala je lokalna uprava na Braču, a izmjenu zakona, neovisno o političkom opredjeljenju, podržavaju i sa Šolte, Visa i Hvara.

Hoće li to biti još jedna inicijativa u kojoj će se udružiti svi otočani, vidjet ćemo uskoro.

PETICIJU POTPIŠI OVDJE!
.

.

__________
Autorica: Paula Bolfan
Fotografija: TZ Bol

 

 

 

 

Projekt je sufinanciran od strane Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije. 
Zajedno čuvamo okoliš – sufinancirano sredstvima Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost.

NEWSLETTER

Klikom na gumb dajete suglasnost za primanje novosti Pokreta Otoka te se slažete s politikom privatnosti.
magnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram