Splitsko-dalmatinska županija sufinancira obnovljive izvore energije

Objavio: Katarina Ergovic - 25.06.2026. - Vrijeme čitanja: 1min

Prijave otvorene do 20. srpnja 2026.


Splitsko-dalmatinska županija raspisala je Javni poziv za sufinanciranje mjera energetske učinkovitosti i korištenja obnovljivih izvora energije za 2026. godinu. Cilj programa je potaknuti zelenu tranziciju, smanjiti potrošnju energije i unaprijediti kvalitetu života građana.

Prijave su otvorene od 19. lipnja do 20. srpnja 2026. godine, a pravo sudjelovanja imaju vlasnici i suvlasnici obiteljskih kuća na području županije te jedinice lokalne samouprave. Poziv obuhvaća više mjera usmjerenih na povećanje energetske učinkovitosti i korištenje obnovljivih izvora energije.

Program se provodi u skladu s novim Programom poticanja energetske učinkovitosti Splitsko-dalmatinske županije za razdoblje od 2026. do 2030. godine. Time se nastavlja ulaganje u održivi razvoj i smanjenje energetskih troškova kućanstava i javnog sektora.

Sva potrebna dokumentacija, uključujući pravilnik, obrasce i kontrolne liste, dostupna je na službenim mrežnim stranicama Splitsko-dalmatinske županije i putem platforme Pravo misto. Zainteresirani prijavitelji pozvani su da na vrijeme pripreme potrebne dokumente i podnesu prijavu.



Naslovna fotografija: Splitsko-dalmatinska županija